Čas splněných přání a snů přichází nejen v období adventu

Předvánoční čas právě začíná a já se rozhodla nadělit vám malý dáreček v podobě nového článku. Chci vám v něm předat dobrou náladu, inspiraci a motivaci nejen do němčiny, ale zároveň do vašich profesních i osobních snů. Protože ke sváteční atmosféře snění a splněná přání zkrátka patří.

Když už jsme u těch snů, tak vám nejdříve povím o tom mém. Mohlo by se zdát, že jsem se pro učitelskou profesi narodila a že to byl odmalička můj sen. Být učitelkou jazyka mě ale tehdy ani nenapadlo. K výuce jsem se dostala úžasnou souhrou okolností, a to díky mému dlouholetému kamarádovi a spolužákovi z germanistiky. O tom mimochodem píšu ve svém příběhu.

Nyní jsem za tu milou náhodu neskutečně vděčná a šťastná, jelikož mě dovedla tam, kde jsem právě teď. K mému SNU. Profesnímu i osobnímu. Miluji němčinu, své studenty a svou práci! Přináší mi momenty radosti a naplnění. O to víc, když slyším pozitivní zpětnou vazbu na mě a mé lekce.

Převážnou část mé téměř osmileté kariéry tvořily individuální lekce s dospělými studenty. Mládež jsem pořádně začala učit v minulém školním roce. Děti dokonce až letos. Mladším ročníkům jsem se dlouho úspěšně vyhýbala, ne snad z důvodu nechuti, ale spíš z důvodu chybějících zkušeností a obav, že to nezvládnu. Opak je ale pravdou! Dnes tvoří hodiny s mými teenagery a dětmi více než polovinu mé práce!

Jejich studijní nasazení a především krásné a srdečné hlášky mě nesmírně baví a těší! Mému nejmladšímu žákovi Fredíkovi je sedm let. Z našich společných hodin často odcházím se širokým úsměvem. Jsou totiž zábavné a hravé. Nezapomenu na jeho hlášku, kterou mi jednou sdělila jeho maminka. Prý se mu líbí, že si s ním „paní učitelka hodně hraje, je moc hodná a hezká“.

Objevuji kouzla výuky i života

Dva z mých mladších žáků spolu uzavřeli sázku, kdo z nich bude na konci školního roku umět lépe němčinu. Jeden z nich mě dokonce označil za „milovnici němčiny“. „Ona tu němčinu úplně miluje!“, řekl jednou.

Výuka němčiny je krásná práce. Baví mě objevovat, rozvíjet se a poznávat. Vzdělávací profese je pro to nádhernou a ideální příležitostí. Nyní se již těším na vánoční hodiny, které jistě vykouzlí úsměv v tvářích studentů i mě.

Přeji, ať i vám advent vyčaruje třpytivou náladu a přinese spoustu radosti a splněných přání.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.