Chci se v němčině zlepšit i v létě. Jak na to?

Chcete vytunit němčinu i během prázdnin? Toužíte využít volné měsíce pro sebe, investovat do svých jazykových znalostí a dovedností a posunout se během pár týdnů mílovými kroky dopředu? Pokud rádi sbíráte cenné zkušenosti a poznáváte nové přátele, pak vyražte na kurz do Německa. Z vlastní zkušenosti mohu zaručit, že tohoto rozhodnutí nebudete nikdy litovat. Budete nadšení a nasajete jazyk všemi smysly, což je ten nejlepší a nejúčinnější způsob, jak se v něm zdokonalit.

Ať už máte základní znalost němčiny, nebo jste již pokročilým uživatelem, v každém případě se vyplatí jazykový kurz v zahraničí absolvovat. Navíc můžete vzdělání spojit s cestováním. Já jsem se ve svých 16 letech vydala do Frankfurtu nad Mohanem. Zde jsem navštěvovala skupinový kurz v jazykové škole po dobu dvou týdnů. Bydlela jsem v německé rodině i na studentské koleji s ostatními studenty.

Kurzy jsme měli s rodilými mluvčími. Prostředí bylo mezinárodní a pestré. Spolužáci pocházeli ze Španělska, Itálie, Slovenska, Ruska atd. I volný čas jsme trávili společně. Chodili jsme do kina, navštěvovali památky a obklopovali se jazykem přirozenou a zábavnou formou. Byla to pro mne nezapomenutelná a nenahraditelná zkušenost!

Mainz a zase Mainz

I část letošního léta si užiji v Německu. Vrátím se do města, kde jsem před lety trávila svůj studijní vysokoškolský pobyt s programem Erasmus. Do rodiště vynálezce knihtisku Johanna Gutenberga. I o této zkušenosti jsem psala článek na blogu. Město přibližně se 200 000 obyvateli leží na řece Rýn, obklopují ho vinice a žije v něm studentský duch. Místo, které pro studium mohu jen doporučit.

Letos zde prožiji krásných 14 dní, budu navštěvovat intenzivní individuální kurz němčiny a bydlet v německy hovořící domácnosti. Pokud se chcete inspirovat a naplánovat si podobný pobyt na vlastní pěst, pak zpozorněte. Popíšu vám přípravu mého plánu od nápadu po jeho realizaci.

Začala jsem výběrem města. Jelikož Mainz už znám a mám tam i pár známých z minulosti, byl pro mne jasnou volbou. Vygooglila jsem si tamní jazykovou školu, kterou jsem oslovila s poptávkou po kurzu. Vyměnili jsme si pár emailů a doladili mé požadavky a představu. Zbývalo nalézt ubytování. Jelikož cestuji také s mým pejskem, předpokládala jsem, že nalezení vhodného místa nebude jednoduché. Často je domácí mazlíček překážkou pro majitele bytů.

Budu bydlet s vlčákem

Tentokrát se však zadařilo na první dobrou. Na airbnb jsem našla volný pokoj. Podle fotek a recenzí jsem věděla, že to bude to pravé. Podkrovní byt s terasou a jako bonus německý ovčák, do kterého jsem se na fotce okamžitě zamilovala. Posledním bodem na mém checklistu je doprava. Do Mainzu se dá dopravit zhruba během 7-8 hodin vlakem nebo autobusem. Jízdenku je dobré koupit s předstihem, jelikož ceny pak s časem hodně rostou.

Věřím, že vás moje zkušenost oslovila a přeji vám, ať se i přes léto pustíte do němčiny s chutí!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.