Dubnové novinky od učitelského stolu

Zdravím všechny mé příznivce! Víte, co je u mě nového? Nové bydlení, nový život. Velká dávka vzdělávání a inspirace prostřednictvím konference pro jazykové lektory a v neposlední řadě řeším téma work-life-balance, abych podpořila své zdraví a nepřetěžovala se. Tak vás zvu do světa lektorky němčiny.

Největší změnu v mém životě v uplynulých třech měsících představuje stěhování mě, Lilinky i mého učitelského stolu. Stěhování bylo velkolepé. Měsíc jsem se zbavovala komínků 15 velkých krabic a hromady 15 velkých Ikea tašek. Zkombinovat učení a stěhování, potažmo vybalování dalo opravdu zabrat. Vše se ale zdárně podařilo a nyní už jsem spokojeně zabydlená. A víte, co mě na novém prostředí mimo jiné baví? Že mám i mnohem lepší pozadí pro online lekce. V bývalém pokoji mě už trochu iritovala šatní skříň s hala bala naskládanými kufry, která byla vidět v záběru kamery. Nyní můžete v pozadí mých online lekcí vidět regál s knihami. Navíc mé živé lekce snad brzy vyšperkuje nová zahrada ve vnitrobloku, kam chci za hezkého jarního počasí brát své studenty na příjemnou výuku ve venkovním prostředí.

Inspirace od digitální nomádky a dalších lektorů

Zhruba v polovině března proběhla konference pro jazykové lektory Učíme jazyky online, která mi přinesla velkou dávku inspirace. Asi nejvíce mě zaujal příspěvek od lektorky němčiny Kiky, která učí němčinu na cestách a žije jako digitální nomádka. Sledovala jsem ji ještě před konferencí, ale až na základě videa ke konferenci jsem si zakoupila eBook Průvodce online lektora a individuální konzultaci. Víte, co jsem si v průběhu konference mimo jiné uvědomila? Mou předností a silnou stránkou je kromě učení němčiny také motivace druhých. Ráda bych oba své talenty spojila a motivovala druhé ke studiu němčiny. Například ve formě ebooků, inspirativních článků a příspěvků na sociální sítě.

Dalším mým velkým současným tématem je work-life-balance. Znáte to taky? Neustále jedete jako roboti, v mém případě jako turbomyš, nezbývá vám čas pro sebe a to má dlouhodobě negativní dopad na vaše fyzické či duševní zdraví. Já si to teď vyzkoušela v plné parádě. Od stěhování jsem si kromě jednoho wellness víkendu nevytvořila žádný větší odpočinek, abych nabrala a obnovila potřebné síly. Místo toho jsem využívala každou minutu k tomu, abych se věnovala nějaké činnosti.

Asi tušíte, jak to celé dopadlo…

Již týden teď doma marodím a přemýšlím o nezbytnosti péče o sebe. Konkrétně si vytvářím pravidelné rituály, které mi dopomohou cítit se vyrovnaněji, odpočatěji a opečovávaněji.

Tak co myslíte? Podaří se mi můj nový životní styl pravidelně nastavit tak, abych se znovu a znovu nepřetěžovala? Doufám, že ano. A to bych snad ani nebyla já, kdybych nechystala novinky lektorské! Ale o tom zase příště. Mějte se krásně a užívejte jara!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.