Nová výzva – motivuji a inspiruji žáky na střední škole a baví mě to!

Tento školní rok pro mě znamená vkročení do zcela nové etapy a role. Od září pracuji jako učitelka němčiny na střední pedagogické škole v Praze. Rozšiřuji si tak obzory a obohacuji a posouvám svou kariéru jazykové lektorky.

Během úvodního teambuildingu pro učitele (vůbec historicky prvního na této škole) ve Dvoře Pecínov jsem měla možnost seznámit se neformálně s kolegy a kolegyněmi. Rovnou jsem se spřátelila i s druhým němčinářem Radimem, se kterým jsme si vyměnili nápady do výuky a podněty pro společné mimoškolní aktivity pro naše žáky. Mám pocit, že jsme oba nadšení a zapálení do výuky. Věřím tak, že naše pozitivní energie přispěje k atmosféře v hodinách i vztahu našich žáků k němčině.

Koncem října, tedy necelé dva měsíce po začátku školního roku, mohu s radostí říct, že tento náš cíl a vizi úspěšně plníme. Nová role mě nesmírně baví a naplňuje. S výukou jsou očividně spokojeni i moji žáci. Lenka ze druhého ročníku mě potěšila slovy, že ji výuka se mnou baví. Celá její skupina je prý dle slov mé kolegyně ráda, že s nimi mimo jiné hraju hry. Jsem nadšená, že moje motivace a inspirace na žáky funguje.

Celá naše škole při slavnostním zahájení školního roku 1.9.2022

V rámci sebevzdělávání a rozvoje jsme s kolegy zavítali v říjnu na první ročník konference EduFest, jehož partnerem byla i naše škola. Zúčastnili jsme se přednášek o inovativních přístupech ve vzdělávání, například o využití virtuální reality, nebo jsme debatovali v kruhu s dalšími kolegy z jiných škol a institucí. V rámci doprovodného programu jsme se informovali například o možnostech studia v zahraničí anebo mluvili s kariérními poradci.

Naše škola dále svým studentům nabízí v aktuálním školním roce kombinovanou projektovou výuku, při níž se budeme celý týden věnovat jednomu předmětu. Za každý projektový týden je zodpovědný jeden pedagog, a já jsem vděčná a šťastná, že jsem pro němčinu byla zvolena já. Proto jsme se během jednoho školícího dne bavili na téma projektové výuky a v malých týmech připravovali a sbírali nápady. Moje navrhované téma Můj sen kolegy velice zaujal. Já už se rovněž velice těším na jeho realizaci se žáky. Budeme se společně bavit o různých životních oblastech, jako je práce, rodina, volný čas anebo cestování a vizualizovat své konkrétní sny.

A víte, jaký je můj aktuální pracovní sen? Vytvořit a spustit můj první online kurz němčiny! Vize v mé hlavě i na papíře již existuje, a tak chci využít právě začínajících podzimních prázdnin (naše škola získala od paní ředitelky dva volné dny navíc, jupí!), abych tento sen brzy zrealizovala.

Chci vám popřát, ať si i vy můžete realizovat své vize, cíle a plnit si tak malé i velké sny!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.