Rok 2021 jako předvoj mých obrovských snů a plánů

Jaký byl pro vás rok 2021? Zeptal se mě reportér zpravodajské relace CNN Prima News. Nejen že pro mne byla jedinečná zkušenost mluvit před kamerou, ale zároveň jsem i za tuto milou otázku byla velmi vděčná a potěšená. Protože můj rok 2021 byl pořádně akční, výjimečný a jeden z nejpovedenějších vůbec!

Příchod nového roku jsem oslavila poprvé v životě v teple u moře na Madeiře. S přáteli a mou milovanou jorkšírkou Lili. Byla to magická oslava. Zatímco kamarádi slavili ve velkém v hlavním městě Funchalu s pompézními ohňostroji a bujarým jucháním davů lidí, já slavila v klídečku a pohodě pouze s Lilinkou na našem apartmánu.

Následovaly čtyři měsíce strávené na ostrově věčného jara. S mnohými výlety, gastronomickými zážitky, pár novými setkáními a především prací na dálku. Jelikož v ČR a vůbec celé Evropě řádil coronavirus a byl vyhlášen nouzový stav včetně lockdownu, děti nechodily do škol, ale učily se z domova přes počítač, rozhodla jsem se svůj původně dvoutýdenní pobyt prodloužit a učit němčinu online přímo z Madeiry! Byla to úžasná zkušenost, díky níž jsem si uvědomila, že mohu svou práci dělat odkudkoliv, kde mám připojení k internetu!

Během léta mě potkaly dvě mimořádné události. Jednak jsem na svých nových webových stránkách zveřejnila můj eBook zdarma o tom, jak začít s němčinou a vydržet u ní, jednak jsem týden učila na německém příměstském táboře pro teenagery. Sešla se skvělá party mladých lidí, které jsem si velmi oblíbila a strávili jsme společně pět dní plných němčiny, radosti a zábavy!

Pracuju na plné obrátky

Velký zlom nastal v září se začátkem nového roku. Zdvojnásobil se počet mých studentů na 16! Moje teď už bývalá spolubydlící Maria si ze mě dělala legraci, že by si ani nepamatovala tolik jmen! Je to mazec, co vám budu povídat, všechna ta organizace, plánování, příprava a samotná realizace jazykových lekcí plus cestování za studenty je teda pořádná porce práce. Jenže díky tomu, že mě tato práce naplňuje a dělá šťastnou, mi to nevadí.

Učila jsem až téměř do posledního dne před Vánoci, kdy jsem zakusila třídenní individuální kurz v podobě celodenní intenzivní výuky. Závěrem roku jsem se dočkala zpracování mého prvního tištěného produktu! Jedná se o zápisník do hodin němčiny pro mé studenty. Snad do něj v příštím roce přibude mnoho poznámek a zápisků mých skvělých studentů!

Loučím se s parádním rokem 2021, přeju vám všem kouzelný a pohodový vstup do roku 2022 a v něm spoustu splněných snů, lásky, odvahy, štěstí, zdraví a co nejméně překážek na vaší osobní i profesní cestě!

Vaše Lucie a projekt Německy s chutí na FB a IG

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.