Po více než 7 letech vylepšuji metody ve výuce

Podzim a nový školní rok se rozjel v plné parádě! Druhým rokem podnikám jako lektorka němčiny a místo pár studentů jich mám rázem dvojnásobek. Samozřejmě mě těší veliký zájem o studium němčiny mezi dětmi, teenagery i dospělými. Moje práce mě baví a naplňuje a největší radost mi dělá každý malý úspěch, každý drobný krůček na cestě za velkými sny mých šikovných a cílevědomých studentů.

Nejen pro ně, ale i pro sebe samotnou chci stále zlepšovat a zkvalitňovat mé lekce, rozvíjet se a růst. Ať už na jazykové úrovni, tak na té pedagogické. Jak toho chci a plánuji dosáhnout, vám dnes odhalím. Zároveň jsem si pro své studenty a nejen pro ně připravila podzimní novinku, na které právě pracuji a už teď vám mohu slíbit, že to bude parádní vychytávka do hodin němčiny.

V uplynulých týdnech se mému podnikání dařilo. Nárůst počtu studentů a lekcí, zveřejněný eBook o motivaci do studia němčiny, který si dosud stáhla desítka čtenářů, plán na druhý eBook i nápad na motivační zápisník do hodin němčiny.

Nová učitelská image s brýlemi, barevné a slunečné babí léto a kávičky pro radost

Rozšířila jsem si lektorské portfolio o své dosud nejmladší žáky, sedmiletého Fredíka a osmiletou Lili. Mimochodem právě s Lili jsem měla kuriozní první lekci. Přiběhla jsem na ni totálně ubrečená. Maminka Lili zareagovala velmi citlivě a chápavě, vyslechla mě, objala a utěšila. Nechtěla jsem působit na první dojem jako troska, proto jsem mezi slzami zmínila, že jsem obvykle veselá holka 🙂

Asi žádná práce se neobejde bez kritiky a neúspěchu. I já jsem se s jedním takovým kopancem nedávno setkala. Byl od jedné mé studentky, která mi napsala email, v němž mi otevřeně a upřímně ohodnotila mou práci. Správně tušíte, že její slova mě vůbec nepotěšila. Naopak velmi zamrzela. Zároveň mě ale přinutila se zamyslet, na kolik je její negativní feedback konstruktivní. Celý následující týden jsem přemýšlela o mém způsobu výuky a sama odhalila nedostatky, které mi vytýkala tato studentka.

Nelenila jsem. Jelikož se považuji za perfekcionistu, rozhodla jsem se jednat, aby se mé lekce vylepšily a zkvalitnily. Začala jsem spolupracovat s profesionálkou, která mentoruje lektory. Pod jejím vedením se snažím zapracovat na efektivnějším plánování mých lekcí. Věřím, že mě tato spolupráce posune co nejdále!

Přeji nám všem, ať se naše velké i malé cíle daří pomocí dílčích krůčků naplňovat!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.